Aktualita

Robotický vysávač patrí medzi najlepších pomocníkov v domácnosti

Kto by si neprial odísť ráno do práce a vrátiť sa do čistej domácnosti? Našťastie, doba tak pokročila, že táto túžba nie je len utópiou, ale vďaka robotickým vysávačom si ju môžete zhmotniť doma aj vy.

Výhody týchto praktických pomocníkov do domácnosti sú jednoznačné – šetria čas a odbremenia vás od vysávania. Čo viac vám vedia ponúknuť? Mnohé kvalitné vysávače majú funkciu antistatického mopu. Tá sa postará okrem väčších nečistôt aj o jemný prach a mastnotu, a to bez akýchkoľvek chemických čističov. Znie to ako sen, však?

Ďalším výdobytkom modernej techniky je UV – C lampa, ktorá dezinfikuje podlahy a ničí neviditeľné baktérie a roztoče, čo môže značne uľaviť alergikom a ďalším ľuďom s dýchacími ťažkosťami. Chcete ovládať vášho robota na diaľku? Žiaden problém, niektoré značky poskytujú k robotickým vysávačom tiež možnosť inštalácie mobilnej aplikácie, vďaka ktorej môžete upratovanie ovládať na diaľku.

Uprednostnite kvalitný model, investovať doň sa oplatí

Aj keď ide nesporne o jeden z najlepších výrobkov na trhu s domácimi spotrebičmi a elektronikou, robotické vysávače nie sú vždy schopné postarať sa dôkladne o všetky zákutia a úzke rohy. Väčšina spomínaných nevýhod sa neprejaví, ak vyberiete kvalitný produkt. Zamerajte sa preto na drahšie modely, ktoré majú zabudované kamery alebo senzory, vďaka ktorým lepšie vyhodnocujú prekážky vo svojom okolí a pohybujú sa tak efektívnejšie. Niektoré robotické vysávače disponujú napríklad infračerveným lúčom, ktorý im vyznačí zóny, do ktorých nemajú jazdiť.

Ďalším moderným prevedením je tvar. Nie všetky automatické vysávače sú okrúhle. Výrobcovia vytvorili aj vysávače, ktoré majú D – tvar a dostanú sa tak aj do horšie dostupných miest.

Robotický vysávač šetrí čas a energiu

Ide o pokrokový spotrebič, o tom niet pochýb. Napriek tomu, že má menšiu kapacitu zberného koša, stále je jednoduchšie častejšie vyprázdniť kôš než tráviť hodiny vysávaním podláh v celej domácnosti. Robotické vysávače zatiaľ klasické ručné vysávanie plne nenahradia, sú však ideálne na priebežné upratovanie, pomôžu najmä v domácnostiach s domácimi miláčikmi.

Po vysávaní robotickým vysávačom zostanú podlahy čisté, raz za čas je len potrebné povysávať miesta, kam sa automatický vysávač nedostane. Obrovským benefitom robotických vysávačov je, že zbavujú domácnosť veľkej časti dráždivých častíc, čo urobí veľkú službu najmä alergikom.