Aktualita

Huawei Mate 20 Pro – technologická špička s najnovšími technológiami

Spoločnosť Huawei predstavila v Londýne najočakávanejšiu novinku tohtoročnej jesene: rad Huawei Mate 20. Na slovenskom trhu bude k dispozícii len najvyšší model s označením Mate 20 Pro, ktorý ponúkne sériu najmodernejších technologických vychytávok.

Štýlový pracovný nástroj: Huawei predstavuje Mate 20 lite

Huawei Mate 20 Pro prichádza s vysoko výkonným procesorom Kirin 980 s podporou umelej inteligencie, trojitým fotoaparátom Leica na zadnej strane, ultrarýchlym nabíjaním, veľkou batériou, senzorom odtlačku prsta priamo v displeji a možnosťou použiť telefón ako bezdrôtovú nabíjačku pre iné prístroje.

Porcia najnovších technológií

Procesor Kirin 980 je najvýkonnejší procesor, aký Huawei kedy vyrobil. Nie je veľkým prekvapením, že ho výrobca nadelil práve modelu Mate 20 Pro, ktorý sa postaví na vrchol jeho ponuky. Pomocou jedinečnej trojvrstvovej 7 nm architektúry dosiahne procesor vynikajúci výkon. Zásadný podiel na tom majú aj dve samostatné jadrá NPU určené na prácu s pokročilou umelou inteligenciou.

Telefón je vybavený 6 GB pamäťou RAM a dostatok priestoru pre dáta a aplikácie zaistí interná pamäť s kapacitou 128 GB. Tú je možné rozšíriť o pamäťové karty nového formátu nanoSD, ktoré vyvinul Huawei a v nasledovných mesiacoch sa stanú štandardom rozšíriteľnej pamäte pre mobilné zariadenia. NanoSD karty bude možné zakúpiť v kapacite 64 GB, 128 GB a 256 GB.

Huawei Mate 20 Pro je svetovo prvým smartfónom s podporou 4.5G siete. V praxi to znamená, že toto zariadenie podporuje LTE kategórie 21 s teoretickou maximálnou rýchlosťou sťahovania 1,4 Gbps. môže sa pochváliť aj podporou svetovo najrýchlejšieho Wi-Fi štandardu. Na stiahnutie 2 GB videa cez Wi-Fi potrebuje teoreticky len 10 sekúnd času. Vďaka podpore umelej inteligencie (AI GPS) prináša Mate 20 Pro aj podporu pre hľadanie GPS polohy v režime dual-band (L1+L5). Nájdenie GPS polohy je tak rýchlejšie a presnejšie v akomkoľvek prostredí.

Privítajte EMUI 9.0

Huawei Mate 20 Pro prichádza s novou generáciou nadstavby EMUI, ktorá nesie označenie 9.0. Jej základom je operačný systém Android vo verzii Pie a okrem jeho natívnych funkcií v sebe integruje viacero noviniek. Užívatelia využijú napríklad Private Space, čo je samostatný priestor pre citlivé dáta, chránený heslom.

Chýbať nebude vynovený Game Suite mód pre plnohodnotný zážitok z hrania ani pokročilá galéria, ktorá dokáže inteligentne triediť fotografie podľa viacerých parametrov. Vylepšený navigačný systém umožňuje intuitívnejšie ovládanie gestami, pričom počet jeho položiek sa podarilo zredukovať o 10 % z celkových 940 na 843. Vďaka tomu je rýchlejší, pohodlnejší a zábavnejší.

Vynovený fotoaparát

Nový trojitý Leica fotoaparát prináša unikátne spôsoby zachytenia momentov. Riešenie fotoaparátu zaujme už svojím dizajnom, ktorého šošovky sú usporiadané do štvorca. Horúcou novinkou je ultra širokouhlý objektív s podporou funkcie makro, s ktorou kamerový systém vytvorí ostré zábery objektov umiestnených už vo vzdialenosti 2,5 cm od objektívu.

Ultra širokouhlý objektív podporuje vytváranie videí v pomere 21:9 namiesto bežných 16:9, čím je možné zachytiť podstatne širšiu perspektívu snímaného prostredia. Túto funkciu ocenia používatelia napríklad pri natáčaní krajiny, mesta, ale tiež v interiéri - keď nie je dostatok miesta pre odstúpenie dozadu.

70 % nabitej batérie za 30 minút

Huawei Mate 20 Pro sa pýši skutočne veľkou batériou s kapacitou 4200 mAh, ktorá udrží prístroj v plnej prevádzke po celý deň. Navyše ho bude možné dobiť aj bezdrôtovo. Hovorí sa, že čas sú peniaze - a aj z toho dôvodu prichádza Mate 20 Pro s revolučným rýchlonabíjaním. V prípade, že bude smartfón dobíjaný káblom a dodávanou Super Charge nabíjačkou s výkonom 40W, nabije sa z 0 % na približne 70 % kapacity už za pol hodinu.

Huawei pri modeli Mate 20 Pro prináša aj podporu najrýchlejšieho bezdrôtového nabíjania na svete. 15W bezdrôtová nabíjačka výrobcu dokáže za 30 minút dobiť približne jednu tretinu kapacity batérie Mate 20 Pro.

Ďalšou prelomovou technológiou je spätné bezdrôtové nabíjanie. To umožní naplno využiť vysokokapacitné batérie vo vnútri telefónu a zdieľať tak energiu pre príslušenstvo, ako napríklad bezdrôtové slúchadlá.

Dizajn, ktorý zanechá dojem a vysoká ochrana

Najnovší model z dielne spoločnosti Huawei je radosť držať v ruke. Prístroj je symetrický a zaoblený na všetkých stranách. Predná strana telefónu je tvorená takmer po celej ploche veľkým, 6,39-palcovým displejom, ktorý má v sebe integrovaný senzor odtlačkov prstov pre odomknutie smartfónu. Navyše je displej po bokoch jemne zaoblený, čo podčiarkuje prémiový dojem zo zariadenia a vďaka nemu telefón lepšie padne do ruky.

Prednou stranou to však nekončí - unikátne štvorcové usporiadanie šošoviek fotoaparátu na zadnej strane sa inšpirovalo svetom superšportových áut. Telefón bude na Slovensku k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach: čiernom a vo vynovenom odtieni Twilight. Okrem toho model Mate 20 Pro ponúka aj odolnosť voči vode a nadmernému prachu IP68, ktorá zaručí ochranu zariadenia v akýchkoľvek podmienkach.

Ešte lepšie rozpoznávanie tváre

Stačí sa pozrieť na telefón, a ten sa sám odomkne. Mate 20 Pro to dokáže vďaka vylepšenému 3D riešeniu pre odomykanie tvárou, ktoré dosahuje miery falošnej zhody (FAR) jedna k miliónu.

Okrem toho prináša nová technológia 3D odomykania tvárou aj zvýšenú presnosť pri zlých svetelných podmienkach či pri odomykaní pod rôznymi uhlami. Už viac nemusíte svoje zariadenie dvíhať zo stola, Mate 20 Pro rozpozná vašu tvár aj v tomto prípade. 3D technológia zároveň eliminuje nedostatky, ktoré boli vyčítané 2D odomykaniu tvárou. V dôsledku toho sa zariadenie odomykať rýchlejšie a jednoduchšie, no zároveň sa môžete spoliehať na jeho vyššiu bezpečnosť.

Cena a dostupnosť

Novinka Huawei Mate 20 Pro bude na Slovensku dostupná od 1.11.2018 za odporúčanú maloobchodnú cenu 999 €. Objaví sa aj v ponuke slovenských operátorov a záujemcovia si zariadenie môžu už dnes u vybraných partnerov a operátorov predobjednať v špeciálnej akcii s bezdrôtovou nabíjačkou a nanoSD kartou s kapacitou 128 GB za nezmenenú cenu.

Spoločnosť Huawei zároveň so smartfónom Huawei Mate 20 Pro uviedla aj hodinky Huawei Watch GT s vlastným operačným systémom, integrovaným GPS a krásnym kovovým dizajnom, ktorému dominuje veľký displej. Hodinky budú k dispozícii vo verzii Classic a Sport. Na Slovensku sa budú dať kúpiť za odporúčanú maloobchodnú cenu 219 € v prípade verzie Sport a 229 € v prípade verzie Classic.

Informácie zo sveta Huawei Consumer BG nájdete denne aktualizované na:

URL: https://consumer.huawei.com/sk/
Facebook: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/
Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk
YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby spoločnosti Huawei sú k dispozícii vo viac ako 170 krajinách a používa ich tretina svetovej populácie. V roku 2018 sa spoločnosť umiestnila na 2. mieste v dodávkach smartfónov. Šestnásť R&D (výskumných a vývojových) centier bolo založených v USA, Nemecku, Švédsku, Rusku, Indii a Číne. Huawei Consumer BG je jednou z troch business divízií spoločnosti a sústreďuje sa na smartfóny, PC a tablety, nositeľné zariadenia a cloudové služby. Globálna sieť Huawei je postavená na 20 rokoch bohatých skúseností v telekomunikačnom priemysle a jej cieľom je prinášať najnovšie technológie spotrebiteľom na celom svete.